02.02.2023 Autor: Tým Umimeweby.cz

Web na míru nebo stačí šablona? 

Nejčastější dilema majitelů webů zní: Použít webovou šablonu, anebo investovat do webu na míru? Odpověď není jednoznačná, protože každé řešení má své výhody i nevýhody. Také záleží na oboru, ve kterém podnikáte, velikosti vašeho projektu a mnoha dalších drobnostech. Napsali jsme pro vás článek, kde vám obě varianty přiblížíme a dilema rozlouskneme.

Web postavený na šabloně

Weby postavené na šabloně bývají nejčastěji vytvořené na platformě WordPress, která je zdarma a snadno se ovládá, je v češtině a používá se po celém světě. Umožňuje celou řadu úprav a nastavení a pro většinu menších projektů je naprosto dostačující. 

Hlavní výhody webové šablony

Nevýhody webové šablony

Web programovaný na míru 

Weby na míru bývají hned do začátku velkou investicí. Pokud tedy teprve se svým projektem začínáte, není pro vás zcela ideální. Pokud však máte zajetou firmu, možná je to pro vás to pravé řešení. 

Hlavní výhody webu na míru

Nevýhody webu na míru

Shrnutí

Na závěr bychom řekli, že na menší a méně náročné projekty si pohodlně vystačíte s WordPress šablonou. Do menších projektů spadají informační weby nebo blogy. Za pár korun získáte hodně muziky.

Oproti tomu velké projekty si zaslouží programování webu na míru. Patří sem webové aplikace, propojení s externími systémy nebo členské sekce. Doporučujeme vám investovat do týmu profesionálů, kteří vám požadované výsledky zajistí.

Pokud si svým výběrem řešení nejste jistí, čtěte náš blog, anebo sledujte Richarda na jeho LinkedInu.


Tvorba e-shopu
Tvorba webových stránek

Tyto tipy do vašeho emailu hned jak se objeví

@