Výhody ppc reklamy

PPC reklama je bezesporu jednou z neúčinnějších forem propagace prostřednictvím internetu. Má mnoho výhod, pro které stojí za to ji rozhodně nepřehlížet. Nezapomeňte ovšem, že zásadním předpokladem její vysoké účinnosti je váš kvalitně vytvořený a aktuální web obsahující speciální prodejní stránky, na které bude reklama návštěvníky přivádět!

U ppc reklamy oceníte zejména, že

JE CÍLENÁ

Jedná se o druh reklamy na produkt či službu umístěné tam, kde ji vaši zákazníci skutečně hledají (ve vyhledávačích), nebo kde si o vašem produktu, službě čtou (u článků). Je tudíž naprosto adresná a zasahuje relevantního návštěvníka. Vzhledem k umístění oslovujete jejím prostřednictvím konkrétního zájemce, který hledá vaše zboží, služby ve vyhledávačích nebo si čte na internetu umístěné populární či odborné články se souvisejícím obsahem.

JE FÉROVÁ

U PPC  reklamy neplatíte za to, že se někomu zobrazí, ale pouze za to, že na ni někdo klikne (PPC = Pay Per Click = Plať za Klik). Platíte zkrátka pouze za návštěvníky, které vám reklama skutečně přivede, tj.až poté, co došlo k jejich přesměrování na vaši www stránku.

JE VÝHODNÁ

Samotné zobrazování reklamy je zcela zdarma a jeden klik návštěvníka je v ceně již od 0,20 Kč. V porovnání s ostatními druhy reklamy je PPC  reklama skutečně levná, má v poměru výrazně nižší náklady než tradiční média. A i při porovnání s jinou internetovou reklamou, např. bannerovou, jsou náklady na získání návštěvníka výrazně nižší.

JE FLEXIBILNÍ

Při používání PPC reklamy se lehce monitoruje její účinek. Snadno posoudíte její výsledky a můžete také provádět relativně rychlé změny jejího umístění, upravovat klíčová slova a měnit obsah cílových prodejních stránek. Její realizace je nekomplikovaná a prakticky ji lze spustit ze dne na den. Poté, co vyberete vyhledávač, pro který bude určena a stanovíte si rozpočet, můžete ji rozběhnout. Její flexibilitu oceníte také i při vyhlašování speciálních akcí, nebo časově omezených nabídek.

Potřebujete pomoci s řešením vašich online projektů?
Pojďme to společně probrat u kávy na bezplatné první konzultaci.