03.03.2020

VPN připojení pro zlepšení zabezpečení WordPress stránky

Blogeři preferují svobodu. Nemají rádi uzavřené kanceláře a pevnou pracovní dobu. Nezáleží na tom, zda pracují v parku, kavárně, nebo na pláži, vždy upřednostňují bezdrátové připojení nad tím kabelovým. Není se čemu divit, WiFi síť je dnes dostupná v podstatě všude a svým uživatelům nabízí mnohem více flexibility. Na druhou stranu však přináší mnohem nižší úroveň zabezpečení. Největším nebezpečím jsou otevřené sítě, které nejsou zašifrované heslem. Všechny dokumenty, komunikace, data z formulářů, hesla i přihlašovací údaje k WordPress účtu tak mohou být snadno ukradeny a zneužity jinými uživateli. Mezi rizikové však nepatří pouze nezabezpečené WiFi sítě. Hotspoty se zabezpečením WEP jsou dnes již snadno napadnutelné dokonce i skrz mobilní telefon. Jak tedy zlepšit zabezpečení WordPress stránky? Odpověď je snadná – pomocí VPN připojení.

Jak může VPN připojení zabezpečit vaši WordPress stránku?

Zkratka VPN je označení pro Virtual Private Network. Účelem VPN je vytvoření zabezpečené sítě nebo tunelu uvnitř nezabezpečeného připojení. Chrání přenášená data prostřednictvím speciálního kódování a změnami dat v průběhu komunikace mezi počítačem a serverem. Virtuální privátní síť dále uživateli umožňuje skrýt IP adresu a pohybovat se na internetu anonymně. Díky tomu mohou být všechny důvěrné informace, včetně přihlašovacích údajů k WordPress stránce přenášeny bezpečně.

VPN připojení

V dřívějších dobách bylo VPN připojení využíváno zejména k zabezpečení vzdáleného přístupu k citlivým, firemním, datům. Postupem času se však jeho využití rozšířilo i do běžných domácností a to zejména z důvodu, zmíněné, ochrany identity uživatele na internetu. K realizaci jsou dnes využívány klientské aplikace. Jejich ovládání je typicky intuitivní a nevyžaduje žádné zvláštní technické znalosti. Některé z nich lze dokonce integrovat přímo do prohlížeče v podobě rozšíření. V případě internetového prohlížeče Opera je pak již v základu součástí softwaru.

Vyberte si tu nejlepší VPN a zlepšete zabezpečení WordPress stránky

Předtím, než VPN začnete využívat je třeba zajistit poskytovatele služeb (providera). Můžete vybírat ze široké škály nabídek, přičemž jsou některé z nich k dispozici zcela zdarma. Tato volba je vhodná zejména v případech, kdy přes síť neposíláte žádná citlivá data. V opačném případě ovšem stojí za zvážení řešení šité na míru vašim požadavkům. VPN na míru v tomto případě znamená, že se nenachází na veřejných, nýbrž soukromých serverech (vašich, nebo poskytovatele), čímž je zajištěno maximální zabezpečení. Partner navíc dohlíží na dodržení zabezpečení a zajistí komplexní správu.

Dle aktuálních statistik pak mezi nejpopulárnější, celosvětové, poskytovatele patří IPVanish s cenovkou $6.49 za měsíc. Dále NordVPN s měsíčními poplatky ve výši $6.99 a ExpressVPN, jehož nejčastěji využívaná nabídka přijde na $8.32/měsíc. Mezi nejlevnější řešení můžeme řadit StrongVPN, jenž měsíčně vyjde na $5.83.

Tyto tipy do vašeho emailu hned jak se objeví

@