Členská stránka a WordPress

Plánujete vytvoření vlastních webových stránek vyhrazených pro členy? Možná právě řešíte otázku, zda využít pro tyto účely WordPress a jaké jsou jeho výhody. V tomto případě pokračujte ve čtení.

Proč založit členskou stránku ve WordPressu

Jedním z hlavních důvodů popularity WordPressu je jeho jednoduché používání. Pomocí snadného zadání obsahu i jeho formátování si šetříte nejen čas, ale i peníze. Dalším důvodem je SEO. Vysoké pozice ve výsledcích vyhledávačů přivede na vaši stránku více návštěvníků. WordPress SEO optimalizaci značným způsobem usnadňuje a pomůže tak s propagací vašeho webu.

Důležitým faktorem je také originalita. A to nejen z hlediska funkčnosti, ale i grafického designu a dalších atributů webu. Tvůrci WordPressu na tento fakt rozhodně nezapomněli. S WordPressem máte možnost vytvořit svůj členský web unikátní, zajímavý a trendy.

Lepší funkčnost díky pluginům

Nezáleží na tom, zda webové stránky pro členy vytváříte za účelem zisku, nebo pro sociální blaho. V obou případech má každý z registrovaných členů specifické požadavky, k jejichž splnění vám pomáhají právě WordPress pluginy. Můžete je využít například k vytváření libovolných událostí, kalendáře, nebo galerie. Na oficiálních stránkách WordPressu je celá řada takových pluginů, spousta z nich je ke stažení zcela zdarma.

Další výhodou WordPressu je jeho škálovatelnost. S jeho pomocí můžete přidávat nové stránky, události, videa, nebo cokoliv, co vás napadne, aniž byste museli upravovat HTML kód. Mimo to lze na internetu nalézt o WordPressu skutečně velké množství informací, které vám pomáhají najít řešení pro většinu situací, jenž mohou nastat. Pročítání fór, která jsou k tomuto účelu stvořena, také často přináší nové nápady a inspiraci pro vaši tvorbu, což je vlastní další výhodou.

Komentáře a komunikace

WordPress také poskytuje vašim čtenářům příležitost pro zanechání komentáře a usnadňuje tím komunikaci nejen s vámi, ale i dalšími čtenáři. Kromě výše zmíněných kladů existuje ještě jeden, neméně podstatný: WordPress úspěšně bojuje s malwarem a hackery. Konečná volba softwaru pro tvorbu webu je samozřejmě na vás, pokud jste si však vybrali WordPress, můžete si ho stáhnout zde.

Potřebujete pomoci s řešením vašich online projektů?
Pojďme to společně probrat u kávy na bezplatné první konzultaci.